Other yarns - Color - Pink
Quick info

Yarn Angora luks - powder pink - 10722
In stock
EUR 3,62
| Color | |
|---|---|
| Yarn type | pletací + háčkovací |
| Material | 88 % prémiový akryl, 10 %mohér,10%vlna |
| Coil | 550 m |
| Weight | 100g |
| Color nr. | 10722 |
| Needle / hook size | 3,5-4/2,5 |
Angora Luks yarn is intended for all lovers of knitting and crocheting who appreciate natural materials. This ball is designed in such a…
Quick info

Yarn Angora luks - old pink - 10275
In stock
EUR 3,62
| Color | |
|---|---|
| Yarn type | pletací + háčkovací |
| Material | 88 % prémiový akryl, 10 %mohér,10%vlna |
| Coil | 550 m |
| Weight | 100g |
| Color nr. | 10275 |
| Needle / hook size | 3,5-4/2,5 |
Angora Luks yarn is intended for all lovers of knitting and crocheting who appreciate natural materials. This ball is designed in such a…
Quick info

Lurex yarn Katia - rainbow
In stock
EUR 3,62
| Color | |
|---|---|
| Yarn type | pletací + háčkovací |
| Material | 65 % akryl 35 % metalizovaný polyester |
| Coil | 125 m |
| Knitting needle size | 2,5/3 |
| Weight | 25g |
| Color nr. | 1611 |
Glittering yarn with rainbow reflections will decorate your handmade creations. You can use it alone or as a knitting yarn, when knitting…
Quick info

Yarn Lori natural - deep pink - 33
In stock
EUR 1,99
| Color | |
|---|---|
| Yarn type | pletací + háčkovací |
| Material | 52 % bavlna 48 % akryl |
| Coil | 150 m |
| Knitting needle size | 3,5 |
| Weight | 50g |
| Color nr. | 33 |
Lori Natural is our favorite yarn that is a bit acrylic and a bit cotton. So it is a cousin of cotton Camila, but it also has the…
Quick info

Yarn Lori natural - fuchsia pink - 43
In stock
EUR 1,99
| Color | |
|---|---|
| Yarn type | pletací + háčkovací |
| Material | 52 % bavlna 48 % akryl |
| Coil | 150 m |
| Knitting needle size | 3,5 |
| Weight | 50g |
| Color nr. | 43 |
Lori Natural is our favorite yarn that is a bit acrylic and a bit cotton. So it is a cousin of cotton Camila, but it also has the…
Quick info

Yarn Lori natural - pink - 05
In stock
EUR 1,99
| Color | |
|---|---|
| Yarn type | pletací + háčkovací |
| Material | 52 % bavlna 48 % akryl |
| Coil | 150 m |
| Knitting needle size | 3,5 |
| Weight | 50g |
| Color nr. | 05 |
Lori Natural is our favorite yarn that is a bit acrylic and a bit cotton. So it is a cousin of cotton Camila, but it also has the…
Quick info

Yarn Lori natural - light pink - 04
In stock
EUR 1,99
| Color | |
|---|---|
| Yarn type | pletací + háčkovací |
| Material | 52 % bavlna 48 % akryl |
| Coil | 150 m |
| Knitting needle size | 3,5 |
| Weight | 50g |
| Color nr. | 04 |
Lori Natural is our favorite yarn that is a bit acrylic and a bit cotton. So it is a cousin of cotton Camila, but it also has the…