Beads
We offer beads for making decorations sew-on, glue-on, or to be threaded.
Threading needles will help you to make beads threading easy.
You can make your own jewelry - bracelets, earrings, necklaces, brooches, but also decorate a T-shirt, blouse, dress, or home textiles.
Quick info
By meter

Beads on string by the metre - mother of pearl off-white - diameter 0.4 cm
In stock
EUR 1,60
| Color | |
|---|---|
| Material | Plastic |
| Diameter | 0,4 cm |
Beads on string by the metre in mother of pearl white color with a diameter of 0.4 cm are ideal for your jewelry projects and decorations.…
Quick info

Wooden beads - cube shape - light wood - size approx. 0.55 cm x 0.55 cm - pack of 25
In stock
EUR 1,55
| Color | |
|---|---|
| Material | Wood |
| Total dimensions | cca 0,55 cm x 0,55 cm |
| Number of pieces in the package | 25 |
Wooden beads in a cube shape made from light wood, approx. 0.55 x 0.55 cm, are perfect for creating natural jewelry, children's decorations…
Quick info

Wooden beads - round - dark grey melange - diameter 0.7 cm - pack of 25
In stock
EUR 0,78
| Color | |
|---|---|
| Material | Wood |
| Diameter | 0,7 cm |
| Number of pieces in the package | 25 |
Round wooden beads in dark grey melange, 0.7 cm diameter, are perfect for crafting jewelry, bracelets, necklaces, and creative decorations.…
Quick info

Wooden beads - oval shape - brown - size 0.6 cm x 0.4 cm - pack of 40
In stock
EUR 0,78
| Color | |
|---|---|
| Material | Wood |
| Total dimensions | 0,6 cm x 0,4 cm |
| Number of pieces in the package | 40 |
Wooden oval beads in brown, size 0.6 x 0.4 cm, are perfect for making natural jewelry, bracelets, necklaces, and creative DIY projects.…
Quick info

Wooden beads - cylinder shape - brown - size 0.7 cm x 0.4 cm - pack of 30
In stock
EUR 0,78
| Color | |
|---|---|
| Material | Wood |
| Total dimensions | 0,7 cm x 0,4 cm |
| Number of pieces in the package | 30 |
Wooden cylinder beads in brown, size 0.7 x 0.4 cm, are perfect for making natural jewelry, bracelets, necklaces, or creative DIY crafts.…
Quick info

Glass beads - teardrop - mother of pearl - size 1 cm x 0.6 cm - pack of 15
In stock
EUR 1,02
| Color | |
|---|---|
| Material | Glass |
| Total dimensions | 1 cm x 0,6 cm |
| Number of pieces in the package | 15 |
Glass teardrop beads in mother of pearl finish, size 1 x 0.6 cm, are perfect for creating elegant jewelry, decorations, and bridal…
Quick info

Glass beads - teardrop - mother of pearl - size 1.19 cm x 0.77 cm - pack of 10
In stock
EUR 1,02
| Color | |
|---|---|
| Material | Glass |
| Total dimensions | 1,19 cm x 0,77 cm |
| Number of pieces in the package | 10 |
Glass teardrop beads in a beautiful mother of pearl finish, size 1.19 x 0.77 cm, are perfect for making elegant jewelry, accessories, or…
Quick info
-66%

Wooden beads in the shape of cubes with letters - to choose from
In stock
EUR 0,20
EUR 0,59
| Color | |
|---|---|
| Material | Wood |
Create unique bracelets, necklaces or keychains with a personal touch!
These wooden cube-shaped letter beads are perfect for making name…
Quick info

Sprig of flowers with pearl - off white - length 25 cm
In stock
EUR 1,19
| Color | |
|---|---|
| Material | Plast Kov Textil |
| Length | 25 cm |
This delicate sprig of flowers in off white is the perfect accessory for your decoration needs. Its pearl accents bring a touch of elegance…
Quick info

Wooden bead in the shape of a cube - natural - package contents 25 pcs
In stock
EUR 1,19
| Color | |
|---|---|
| Material | Wood |
| Total dimensions | 0,5 cm x 0,5 cm x 0,5 cm |
| Number of pieces in the package | 25 |
Discover the beauty of natural materials with our wooden beads - the ideal choice for every lover of handicrafts who prefers natural tones,…
Quick info

Wooden beads in the shape of a cube with letters - color mix - package contains 26 pcs
In stock
EUR 1,02
| Color | |
|---|---|
| Material | Wood |
| Number of pieces in the package | 26 |
The package of wooden letter beads contains 1 piece of the letters of the entire alphabet.
The size of the bead is 1 cm x 1 cm x 1 cm.
Quick info

Wooden pacifier bead - light wood - dimensions 1.5 cm x 1.5 cm
In stock
EUR 1,14
| Color | |
|---|---|
| Material | 100% Dřevo |
| Total dimensions | 1,5 cm x 1,5 cm |
Discover the beauty of natural materials with our wooden beads - the ideal choice for every lover of handicrafts who prefers natural tones,…
Quick info

Wooden pacifier bead - light wood - dimensions 2 cm x 2 cm
In stock
EUR 1,14
| Color | |
|---|---|
| Material | 100% Dřevo |
| Total dimensions | 2 cm x 2 cm |
Discover the beauty of natural materials with our wooden beads - the ideal choice for every lover of handicrafts who prefers natural tones,…
Quick info

Wooden pacifier bead - flower - blue - diameter 2.5 cm
In stock
EUR 0,98
| Color | |
|---|---|
| Material | 100% Dřevo |
| Diameter | 2,5 cm |
Quick info

Wooden pacifier bead - flower - light blue - diameter 2.5 cm
In stock
EUR 0,98
| Color | |
|---|---|
| Material | 100% Dřevo |
| Diameter | 2,5 cm |
Quick info

Wooden pacifier bead - flower - sky blue - diameter 2.5 cm
In stock
EUR 0,98
| Color | |
|---|---|
| Material | 100% Dřevo |
| Diameter | 2,5 cm |
Quick info

Wooden pacifier bead - flower - white - diameter 2.5 cm
In stock
EUR 0,98
| Color | |
|---|---|
| Material | 100% Dřevo |
| Diameter | 2,5 cm |
Quick info

Wooden pacifier bead - flower - purple - diameter 2.5 cm
In stock
EUR 0,98
| Color | |
|---|---|
| Material | 100% Dřevo |
| Diameter | 2,5 cm |
Quick info

Crochet wooden pacifier bead - light pink - diameter 1.5 cm
In stock
EUR 0,98
| Color | |
|---|---|
| Material | 100% Dřevo |
| Diameter | 2,5 cm |
Quick info

Crochet wooden pacifier bead - gray - diameter 1.5 cm
In stock
EUR 0,98
| Color | |
|---|---|
| Material | 100% Dřevo |
| Diameter | 2,5 cm |
Quick info

Crochet wooden pacifier bead - menthol- diameter 1.5 cm
In stock
EUR 0,98
| Color | |
|---|---|
| Material | 100% Dřevo |
| Diameter | 2,5 cm |
Quick info

Crochet wooden pacifier bead - blue - diameter 1.5 cm
In stock
EUR 0,98
| Color | |
|---|---|
| Material | 100% Dřevo |
| Diameter | 2,5 cm |
Quick info

Crochet wooden pacifier bead - green - diameter 1.5 cm
In stock
EUR 0,98
| Color | |
|---|---|
| Material | 100% Dřevo |
| Diameter | 2,5 cm |
Quick info

Crochet wooden pacifier bead - yellow - diameter 1.5 cm
In stock
EUR 0,98
| Color | |
|---|---|
| Material | 100% Dřevo |
| Diameter | 2,5 cm |