Plastic cord locks
Do you want to match-up your jacket, sweatshirt or mask while having a drawstring or rubber secured against movement? Please choose from our plastic cord locks.
Quick info

Plastic elongated cord lock - smooth - black - hole diameter 0.5 cm
In stock
EUR 0,41
| Color | |
|---|---|
| Material | Plastic |
| Total dimensions | 1,5 cm x 2,5 cm |
| Pulling hole diameter | 0,5 cm |
Plastic elongated cord lock in black color with a smooth surface and hole diameter of 0.5 cm is a practical and durable accessory for…
Quick info

Plastic cylindrical cord lock - black - hole diameter 0.4 cm
In stock
EUR 0,41
| Color | |
|---|---|
| Material | Plastic |
| Total dimensions | 0,9 cm x 2,7 cm |
| Pulling hole diameter | 0,4 cm |
Plastic cylindrical cord lock in black color with a hole diameter of 0.4 cm is a practical and reliable accessory for regulating and…
Quick info

Plastic round cord lock - transparent - pulling hole diameter 0.7 cm
In stock
EUR 0,41
| Color | |
|---|---|
| Material | Plastic |
| Total dimensions | 2,3 cm x 1,8 cm |
| Pulling hole diameter | 0.7 cm |
Quick info

Plastic flat cord lock - black - pulling hole diameter 0.3 cm
In stock
EUR 0,41
| Material | Metal, Plastic |
|---|---|
| Total dimensions | 1,8 cm x 1,6 cm |
| Pulling hole width | 0,3 cm |
Quick info

Plastic round brake - beige - hole diameter 0.7 cm
In stock
EUR 0,41
| Color | |
|---|---|
| Material | Metal, Plastic |
| Total dimensions | 2,3 cm x 1,8 cm |
| Pulling hole diameter | 0,7 cm |
Quick info

Plastic round brake - light pink - hole diameter 0.7 cm
In stock
EUR 0,41
| Color | |
|---|---|
| Material | Metal, Plastic |
| Total dimensions | 2,3 cm x 1,8 cm |
| Pulling hole diameter | 0,7 cm |
Quick info

Plastic oblong cord lock - creamy - pulling hole diameter 0.4 cm
In stock
EUR 0,41
| Color | |
|---|---|
| Material | Plastic |
| Total dimensions | 0,8 cm x 2 cm |
| Pulling hole diameter | 0,4 cm |
Quick info

Plastic oblong cord lock - black - pulling hole diameter 0.5 cm
In stock
EUR 0,41
| Color | |
|---|---|
| Material | Plastic |
| Total dimensions | 1,5 cm x 2,5 cm |
| Pulling hole diameter | 0,5 cm |
Quick info

Plastic flat cord lock - silver - pulling hole diameter 0.4 cm
In stock
EUR 0,41
| Color | |
|---|---|
| Material | Plastic |
| Total dimensions | 1.7 cm x 1.7 cm |
| Pulling hole diameter | 0,4 cm |
Quick info

Plastic flat cord lock - pink - pulling hole diameter 0.5 cm
In stock
EUR 0,41
| Color | |
|---|---|
| Material | Plastic |
| Total dimensions | 2 cm x 2.3 cm |
| Pulling hole diameter | 0,5 cm |
Quick info

Plastic flat cord lock - gray blue - pulling hole diameter 0.5 cm
In stock
EUR 0,41
| Color | |
|---|---|
| Material | Plastic |
| Total dimensions | 2 cm x 2 cm |
| Pulling hole diameter | 0,5 cm |
Quick info

Plastic flat cord lock - dark blue - pulling hole diameter 0.5 cm
In stock
EUR 0,41
| Color | |
|---|---|
| Material | Plastic |
| Total dimensions | 2 cm x 2 cm |
| Pulling hole diameter | 0,5 cm |
Quick info

Plastic round cord lock - red - pulling hole diameter 0,5 cm
In stock
EUR 0,41
| Color | |
|---|---|
| Material | Plastic |
| Total dimensions | 1,5 cm x 1,8 cm |
| Pulling hole diameter | 0,5 cm |
Quick info

Plastic oblong cord lock - black - pulling hole diameter 0.4 cm
In stock
EUR 0,41
| Color | |
|---|---|
| Material | Plastic |
| Total dimensions | 0,6 cm x 2.4 cm |
| Pulling hole diameter | 0,4 cm |
Quick info

Plastic flat cord lock - white - pulling hole diameter 0,5 cm
In stock
EUR 0,41
| Color | |
|---|---|
| Material | Plastic |
| Total dimensions | 2,3 cm x 2 cm |
| Pulling hole width | 0,5 cm |
| Pulling hole diameter | 0,5 cm |
Quick info

Plastic round cord lock - white - pulling hole diameter 0.5 cm
In stock
EUR 0,41
| Color | |
|---|---|
| Material | Plastic |
| Total dimensions | 1,4cm x 1,6cm |
| Pulling hole diameter | 0,5 cm |
Quick info

Plastic flat cord lock - dark purple - pulling hole diameter 0.5 cm
In stock
EUR 0,41
| Color | |
|---|---|
| Pulling hole diameter | 0,5 cm |
Quick info

Plastic flat cord lock - red - pulling hole diameter 0.5 cm
In stock
EUR 0,41
| Color | |
|---|---|
| Pulling hole diameter | 0,5 cm |
Quick info

Plastic round cord lock - dark blue - pulling hole diameter 0.5 cm
In stock
EUR 0,41
| Color | |
|---|---|
| Material | Plastic |
| Pulling hole diameter | 0,5 cm |
Quick info

Plastic round cord lock - black - pulling hole diameter 0.3 cm
In stock
EUR 0,41
| Color | |
|---|---|
| Material | Plastic |
| Pulling hole width | 0,3 cm |
Quick info

Plastic flat cord lock - transparent - pulling hole diameter 0.5 cm
In stock
EUR 0,41
| Color | |
|---|---|
| Pulling hole width | 0,5 cm |
Quick info

Plastic flat cord lock - transparent - pulling hole diameter 0.5 cm
In stock
EUR 0,41
| Color | |
|---|---|
| Pulling hole diameter | 0,5 cm |
Quick info

Plastic flat brake - silver - hole diameter 0.7 cm
In stock
EUR 0,41
| Color | |
|---|---|
| Material | Metal, Plastic |
| Total dimensions | 3 cm x 1,8 cm |
| Pulling hole diameter | 0,7 cm |
Quick info

Plastic flat cord lock - transparent - pulling hole diameter 0.5 cm
In stock
EUR 0,41
| Color | |
|---|---|
| Material | Plastic |
| Total dimensions | 2 cm x 1.8 cm |
| Pulling hole diameter | 0,5 cm |