Cord ends and cord locks
Cord ends and cord locks are widely used as parts of clothing, backpacks, textile bags, etc. to fix the position of the cord or rubber.
You can choose from different colors, materials, metal, plastic, sizes. Cord ends and cord locks can also be used as clothing decorations.
A two-hole cord end is used to fix the jacket rubber. On the other hand, a single-hole cord end is used to tighten the cord.
Quick info

Plastic elongated cord lock - smooth - black - hole diameter 0.5 cm
In stock
EUR 0,41
| Color | |
|---|---|
| Material | Plastic |
| Total dimensions | 1,5 cm x 2,5 cm |
| Pulling hole diameter | 0,5 cm |
Plastic elongated cord lock in black color with a smooth surface and hole diameter of 0.5 cm is a practical and durable accessory for…
Quick info

Plastic cylindrical cord lock - black - hole diameter 0.4 cm
In stock
EUR 0,41
| Color | |
|---|---|
| Material | Plastic |
| Total dimensions | 0,9 cm x 2,7 cm |
| Pulling hole diameter | 0,4 cm |
Plastic cylindrical cord lock in black color with a hole diameter of 0.4 cm is a practical and reliable accessory for regulating and…
Quick info

Plastic round cord lock - transparent - pulling hole diameter 0.7 cm
In stock
EUR 0,41
| Color | |
|---|---|
| Material | Plastic |
| Total dimensions | 2,3 cm x 1,8 cm |
| Pulling hole diameter | 0.7 cm |
Quick info

Plastic flat cord lock - black - pulling hole diameter 0.3 cm
In stock
EUR 0,41
| Material | Metal, Plastic |
|---|---|
| Total dimensions | 1,8 cm x 1,6 cm |
| Pulling hole width | 0,3 cm |
Quick info

Plastic round brake - beige - hole diameter 0.7 cm
In stock
EUR 0,41
| Color | |
|---|---|
| Material | Metal, Plastic |
| Total dimensions | 2,3 cm x 1,8 cm |
| Pulling hole diameter | 0,7 cm |
Quick info

Plastic round brake - light pink - hole diameter 0.7 cm
In stock
EUR 0,41
| Color | |
|---|---|
| Material | Metal, Plastic |
| Total dimensions | 2,3 cm x 1,8 cm |
| Pulling hole diameter | 0,7 cm |
Quick info

Plastic oblong cord lock - creamy - pulling hole diameter 0.4 cm
In stock
EUR 0,41
| Color | |
|---|---|
| Material | Plastic |
| Total dimensions | 0,8 cm x 2 cm |
| Pulling hole diameter | 0,4 cm |
Quick info

Plastic oblong cord lock - black - pulling hole diameter 0.5 cm
In stock
EUR 0,41
| Color | |
|---|---|
| Material | Plastic |
| Total dimensions | 1,5 cm x 2,5 cm |
| Pulling hole diameter | 0,5 cm |
Quick info

Plastic flat cord lock - silver - pulling hole diameter 0.4 cm
In stock
EUR 0,41
| Color | |
|---|---|
| Material | Plastic |
| Total dimensions | 1.7 cm x 1.7 cm |
| Pulling hole diameter | 0,4 cm |
Quick info

Plastic flat cord lock - pink - pulling hole diameter 0.5 cm
In stock
EUR 0,41
| Color | |
|---|---|
| Material | Plastic |
| Total dimensions | 2 cm x 2.3 cm |
| Pulling hole diameter | 0,5 cm |
Quick info

Plastic flat cord lock - gray blue - pulling hole diameter 0.5 cm
In stock
EUR 0,41
| Color | |
|---|---|
| Material | Plastic |
| Total dimensions | 2 cm x 2 cm |
| Pulling hole diameter | 0,5 cm |
Quick info

Plastic flat cord lock - dark blue - pulling hole diameter 0.5 cm
In stock
EUR 0,41
| Color | |
|---|---|
| Material | Plastic |
| Total dimensions | 2 cm x 2 cm |
| Pulling hole diameter | 0,5 cm |
Quick info

Plastic round cord lock - red - pulling hole diameter 0,5 cm
In stock
EUR 0,41
| Color | |
|---|---|
| Material | Plastic |
| Total dimensions | 1,5 cm x 1,8 cm |
| Pulling hole diameter | 0,5 cm |
Quick info

Plastic cord end - silver - pulling hole diameter 0,3 cm
In stock
EUR 0,29
| Material | Plastic |
|---|---|
| Total dimensions | 1 cm x 1,5 cm |
| Pulling hole diameter | 0,3 cm |
Quick info

Luxury metal rhinestone end cap - 0.5 cm hole - silver - 0.7 cm x 1 cm
In stock
EUR 0,61
| Color | |
|---|---|
| Material | Metal, Rhinestones |
| Total dimensions | 0,7 cm x 1 cm |
| Pulling hole diameter | 0,5 cm |
Quick info

Luxury metal rhinestone end cap - 0.5 cm hole - gold - 0.7 cm x 1 cm
In stock
EUR 0,61
| Color | |
|---|---|
| Material | Metal, Rhinestones |
| Total dimensions | 0,7 cm x 1 cm |
| Pulling hole diameter | 0,5 cm |
Quick info

Plastic oblong cord lock - black - pulling hole diameter 0.4 cm
In stock
EUR 0,41
| Color | |
|---|---|
| Material | Plastic |
| Total dimensions | 0,6 cm x 2.4 cm |
| Pulling hole diameter | 0,4 cm |
Quick info

Plastic cord end - black - pulling hole diameter 0,5 cm
In stock
EUR 0,17
| Color | |
|---|---|
| Material | Plastic |
| Total dimensions | 1,2 cm x 1,5 cm |
| Pulling hole diameter | 0,5 cm |
Quick info

Plastic cord end - red - pulling hole diameter 0,5 cm
In stock
EUR 0,12
| Color | |
|---|---|
| Material | Plastic |
| Total dimensions | 1,2 cm x 0,8 cm |
| Pulling hole diameter | 0,5 cm |
Quick info


Twisted metal cord end - silver | gold - pulling hole diameter 0,5 cm
In stock
from
EUR 0,41
| Color | |
|---|---|
| Material | Metal |
| Total dimensions | 1,5 cm x 1 cm |
| Pulling hole diameter | 0,5 cm |
Quick info

Metal cord lock - dark silver - pulling hole diameter 0,3 cm
In stock
EUR 1,14
| Color | |
|---|---|
| Material | Metal |
| Total dimensions | 1,8 cm x 0,8 cm |
| Pulling hole diameter | 0,3 cm |
Quick info

Plastic cord end - transparent - pulling hole diameter 0.5 cm
In stock
EUR 0,41
| Color | |
|---|---|
| Material | Plastic |
| Pulling hole diameter | 0,5 cm |
Quick info

Plastic flat cord lock - white - pulling hole diameter 0,5 cm
In stock
EUR 0,41
| Color | |
|---|---|
| Material | Plastic |
| Total dimensions | 2,3 cm x 2 cm |
| Pulling hole width | 0,5 cm |
| Pulling hole diameter | 0,5 cm |
Quick info

Plastic round cord lock - white - pulling hole diameter 0.5 cm
In stock
EUR 0,41
| Color | |
|---|---|
| Material | Plastic |
| Total dimensions | 1,4cm x 1,6cm |
| Pulling hole diameter | 0,5 cm |