Other yarns - Color - Black
Quick info

Lurex yarn Katia - black
In stock
EUR 3,62
| Color | |
|---|---|
| Yarn type | pletací + háčkovací |
| Material | 65 % akryl 35 % metalizovaný polyester |
| Coil | 125 m |
| Knitting needle size | 2,5/3 |
| Weight | 25g |
Glittering yarn with reflections will decorate your handmade creations. You can use it alone or as a knitting yarn, when knitting or…
Quick info

Lurex yarn Katia - black-gold
In stock
EUR 3,62
| Color | |
|---|---|
| Yarn type | pletací + háčkovací |
| Material | 65 % akryl 35 % metalizovaný polyester |
| Coil | 125 m |
| Knitting needle size | 2,5/3 |
| Weight | 25g |
Glittering yarn with golden reflections will decorate your handmade creations. You can use it alone or as a knitting yarn, when knitting or…
Quick info

Lurex yarn Katia - black-silver
In stock
EUR 3,62
| Color | |
|---|---|
| Yarn type | pletací + háčkovací |
| Material | 65 % akryl 35 % metalizovaný polyester |
| Coil | 125 m |
| Knitting needle size | 2,5/3 |
| Weight | 25g |
Glittering yarn with silver reflections will decorate your handmade creations. You can use it alone or as a knitting yarn, when knitting or…
Quick info

Lurex yarn Katia - rainbow
In stock
EUR 3,62
| Color | |
|---|---|
| Yarn type | pletací + háčkovací |
| Material | 65 % akryl 35 % metalizovaný polyester |
| Coil | 125 m |
| Knitting needle size | 2,5/3 |
| Weight | 25g |
| Color nr. | 1611 |
Glittering yarn with rainbow reflections will decorate your handmade creations. You can use it alone or as a knitting yarn, when knitting…
Quick info

Yarn granny's genuine sock de luxe - black - 62144
In stock
EUR 2,84
| Color | |
|---|---|
| Yarn type | pletací + háčkovací |
| Material | 70 % akryl 30 % vlna |
| Coil | 145 m |
| Knitting needle size | 3, 3,5, 4 |
| Weight | 50g |
| Color nr. | 62144 |
Grandma's real sock knitting yarn is a soft ball, which, as the name suggests, is most suitable for making socks, but it can also be used…
Quick info

Yarn Lori natural - black - 01
In stock
EUR 1,99
| Color | |
|---|---|
| Yarn type | pletací + háčkovací |
| Material | 52 % bavlna 48 % akryl |
| Coil | 150 m |
| Knitting needle size | 3,5 |
| Weight | 50g |
| Color nr. | Ano |
Lori Natural is our favorite yarn that is a bit acrylic and a bit cotton. So it is a cousin of cotton Camila, but it also has the…
Quick info
Final Sale

NAKO Spaghetti yarn - black 217
In stock
EUR 4,03
| Color | |
|---|---|
| Yarn type | Knitting, Crochet |
| Material | 75% Premium acrylic 25% wool |
| Coil | 60 meters |
| Knitting needle size | 7, 7,5, 8 |
| Weight | 100 grams |
| Color nr. | 6 |