Hand Sewing Needles - Color - Silver
Hand sewing needles are an essential tool for anyone who sews, whether for home repairs, clothing production, or creative projects. Sewing needles come in different sizes, just choose the one that suits you. Always choose a needle that is designed for a specific type of fabric, as a general rule - the finer the fabric, the thinner the needle and vice versa.
Quick info

Set of needles for hand sewing in a basket
In stock
EUR 2,69
| Color | |
|---|---|
| Material | Metal |
| Number of pieces in the package | 19 |
A set of high-quality sharp needles for hand sewing, of various diameters and a threader in a practical package.
Quick info
TOP quality

Set of needles for hand sewing - 30 pcs
In stock
EUR 2,40
| Color | |
|---|---|
| Material | Metal |
| Number of pieces in the package | 30 |
Quick info


A set of needles for hand sewing in a case
In stock
EUR 3,62
| Color | |
|---|---|
| Material | Metal |
| Number of pieces in the package | 29 |
A set of high-quality sharp needles for hand sewing, of various diameters and a threader in a practical package.
Quick info

Jehly per domácnost - 20 ks - délka 3.8 cm - 4.4 cm
In stock
EUR 1,84
| Color | |
|---|---|
| Material | Metal |
| Length | 3,8 cm - 4,4 cm |
| Number of pieces in the package | 20 |
A set of hand sewing needles is an indispensable tool in every household. They have a sharp tip and are suitable for hand sewing common…
Quick info

Set of needles for hand sewing - 12 pcs - length 3.5 cm - 4.5 cm
In stock
EUR 1,79
| Color | |
|---|---|
| Material | Metal |
| Length | 3,5 cm - 4,5 cm |
| Number of pieces in the package | 12 |
A set of hand sewing needles is an indispensable tool in every household. They have a sharp tip and are suitable for hand sewing common…
Quick info

Set of hand sewing needles with a sharp point - 16 pcs - length 3.2 cm - 4.2 cm
In stock
EUR 1,84
| Color | |
|---|---|
| Material | Metal |
| Length | 3,2 cm - 4,2 cm |
| Number of pieces in the package | 16 |
A set of hand sewing needles is an indispensable tool in every household. They have a sharp tip and are suitable for hand sewing common…