Beads - Material - Glass
We offer beads for making decorations sew-on, glue-on, or to be threaded.
Threading needles will help you to make beads threading easy.
You can make your own jewelry - bracelets, earrings, necklaces, brooches, but also decorate a T-shirt, blouse, dress, or home textiles.
Quick info

Glass beads - teardrop - mother of pearl - size 1 cm x 0.6 cm - pack of 15
In stock
EUR 1,02
| Color | |
|---|---|
| Material | Glass |
| Total dimensions | 1 cm x 0,6 cm |
| Number of pieces in the package | 15 |
Glass teardrop beads in mother of pearl finish, size 1 x 0.6 cm, are perfect for creating elegant jewelry, decorations, and bridal…
Quick info

Glass beads - teardrop - mother of pearl - size 1.19 cm x 0.77 cm - pack of 10
In stock
EUR 1,02
| Color | |
|---|---|
| Material | Glass |
| Total dimensions | 1,19 cm x 0,77 cm |
| Number of pieces in the package | 10 |
Glass teardrop beads in a beautiful mother of pearl finish, size 1.19 x 0.77 cm, are perfect for making elegant jewelry, accessories, or…
Quick info

Glass beads - red - diameter 0,2 cm
In stock
EUR 1,58
| Color | |
|---|---|
| Material | Glass |
| Diameter | 0,2 cm |
| Grams in a package | 20 g |
Quick info

Stick shaped plastic beads - silver - length 0.45 cm
In stock
EUR 2,40
| Color | |
|---|---|
| Material | Glass |
| Length | 0,45 cm |
| Grams in a package | 20 |