Sell the yardage - Czech manufacturer
Resale of yardage. We offer fabrics and other goods that we sell by the meter at a discounted price.
Quick info
New
Czech manufacturer

Galon trim - shiny - with inner brown decoration - beige - width 1.7 cm - clearance 3 m
In stock
EUR 7,34
| Color | |
|---|---|
| Material | 100% Viscose |
| Width | 1,7 cm |
| Product care |
Shiny galon trim in beige color with a width of 1.7 cm and inner decorative accents is an ideal material suitable for upholstery work and…
Quick info
New
Czech manufacturer

Galon trim - shiny - with inner brown decoration - beige - width 1.8 cm - clearance 1.9 m
Not in stock
EUR 4,32
| Color | |
|---|---|
| Material | 100% Viscose |
| Width | 1,8 cm |
| Product care |
Shiny galon trim in beige color with a width of 1.8 cm and inner decorative accents is an ideal material suitable for upholstery work and…
Quick info
-3%
Final Sale
Czech manufacturer

Lingerie elastic - firm - black - width 10 cm - 1.65 m
Not in stock
EUR 4,94
EUR 5,10
| Color | |
|---|---|
| Material | Polyester | Elastodien |
| Width | 10 cm |
| Product care | |
| Elastic strength | Strong |
| Number of meters in the package | 1,65 metrů |
Firm lingerie elastic in black, width 10 cm and length 1.65 m, is perfect for making or repairing underwear, skirt waistbands, pants, and…
Quick info
-3%
Final Sale
Czech manufacturer

Lingerie elastic - firm - black - width 10 cm - 1.6 m
Not in stock
EUR 4,86
EUR 5,02
| Color | |
|---|---|
| Material | Polyester | Elastodien |
| Width | 10 cm |
| Product care | |
| Elastic strength | Strong |
| Number of meters in the package | 1,6 metrů |
Firm lingerie elastic in black, width 10 cm, length 1.6 m, is perfect for making or repairing underwear, skirt waistbands, pants, and…
Quick info
-3%
Final Sale
Czech manufacturer

Lingerie elastic - firm - black - width 10 cm - 0.9 m
Not in stock
EUR 2,72
EUR 2,81
| Color | |
|---|---|
| Material | Polyester | Elastodien |
| Width | 10 cm |
| Product care | |
| Elastic strength | Strong |
| Number of meters in the package | 0,9 metrů |
Firm lingerie elastic in black, width 10 cm and length 0.9 m, is perfect for making or repairing underwear, skirt waistbands, pants, and…
Quick info
-5%
Final Sale
Czech manufacturer

Lingerie elastic - firm - black - width 10 cm - 0.5 m
Not in stock
EUR 1,36
EUR 1,43
| Color | |
|---|---|
| Material | Polyester | Elastodien |
| Width | 10 cm |
| Product care | |
| Elastic strength | Strong |
| Number of meters in the package | 0,5 metrů |
Firm lingerie elastic in black, width 10 cm and length 0.5 m, is perfect for making or repairing underwear, skirt waistbands, pants, and…