Sale - Color - Orange
Quick info
Easter Deal -17%
Czech manufacturer

Fabric decorative felt - peach
In stock
EUR 0,95
EUR 1,14
| Color | |
|---|---|
| Weight | 167 g/m2 |
| Product care | |
| Total dimensions | 20 cm x 30 cm |
Decorative fabric felt is a universal material with a truly wide range of uses. You can combine it with other art materials, such as plush…
Quick info
Easter Deal -17%
Czech manufacturer

Fabric decorative felt - light peach
In stock
EUR 0,95
EUR 1,14
| Color | |
|---|---|
| Weight | 167 g/m2 |
| Product care | |
| Total dimensions | 20 cm x 30 cm |
Decorative fabric felt is a universal material with a truly wide range of uses. You can combine it with other art materials, such as plush…
Quick info
Easter Deal -5%
Width 0.4cm-10.8cm
Czech manufacturer


Orange taffeta ribbon No. 617
In stock
from
EUR 1,74
EUR 1,84
(EUR 1,74/package)
| Color | |
|---|---|
| Material | 100 % Polyester |
| Width | 0,4 cm, 0,6 cm, 0,9 cm, 1,5 cm, 2 cm, 2,5 cm, 4 cm, 5,2 cm, 7,2 cm, 10,8 cm |
| Product care | |
| Number of meters in the package | 10 meters |
High-quality taffeta ribbon from a Czech manufacturer. These are the most commonly used ribbons that are suitable for a variety of purposes…
Quick info
Easter Deal -8%
By meter
Czech manufacturer

Orange satin ribbon No. 3028
In stock
from
EUR 0,11
EUR 0,12
| Color | |
|---|---|
| Material | 100 % Polyester |
| Width | 0,3 cm, 0,7 cm, 0,9 cm, 1,2 cm, 1,8 cm, 2,5 cm, 3 cm, 4 cm, 5 cm |
| Product care |
If you are looking for an elegant ribbon to wrap a gift, tie a cellophane bag, gift basket or for decorative purposes, this satin ribbon is…
Quick info
Easter Deal -8%
By meter
Czech manufacturer

Neon orange satin ribbon No. 3075
In stock
from
EUR 0,11
EUR 0,12
| Color | |
|---|---|
| Material | 100 % Polyester |
| Width | 0,3 cm, 0,7 cm, 0,9 cm, 1,2 cm, 1,8 cm, 2,5 cm, 3 cm, 4 cm, 5 cm |
| Product care |
If you are looking for an elegant ribbon to wrap a gift, tie a cellophane bag, gift basket or for decorative purposes, this satin ribbon is…
Quick info
Easter Deal -7%
By meter
Color options


Checkered ribbons - orange, burgundy, green, brown, red - width 2.5 cm
In stock
EUR 4,52
EUR 4,85
| Color | |
|---|---|
| Material | 100 % Polyester |
| Width | 2,5 cm |
| Product care |
Textile ribbons with a checkered pattern can be used for embellishment, tying and other decorations. They are great for gift wrapping.…
Quick info
Easter Deal -8%
By meter
Color options
Czech manufacturer


Satin ribbons with easter eggs - red, blue, orange, yellow, green - width 1.5 cm
In stock
EUR 0,098
EUR 0,106
(EUR 0,98/m)
| Color | |
|---|---|
| Material | 100 % Polyester |
| Width | 1,5 cm |
| Product care |
Satin ribbons with eggs are ideal for Easter-themed crafts - for bows on pomlázku, tying Easter packages for carolers, or decorating Easter…
Quick info
Easter Deal -17%
Czech manufacturer

Fabric decorative felt - rustic
In stock
EUR 0,95
EUR 1,14
| Color | |
|---|---|
| Weight | 167 g/m2 |
| Product care | |
| Total dimensions | 20 cm x 30 cm |
Decorative fabric felt is a universal material with a truly wide range of uses. You can combine it with other art materials, such as plush…
Quick info
Easter Deal -6%
Color options


Small Easter Eggs with polka dots on a stick - red, light blue, green, purple, pink, orange
In stock
EUR 0,61
EUR 0,65
| Color | |
|---|---|
| Material | Plastic |
| Length | 20 cm |
| Height | 4 cm |
Eggs on a stick will delight all fans of cheerful colors. You can use them to decorate Easter arrangements, containers with bulbs, etc. The…
Quick info
Easter Deal -7%

Light polystyrene eggs with flowers on a ribbon - 3 pieces - green, yellow, orange
In stock
EUR 1,82
EUR 1,96
| Color | |
|---|---|
| Material | Polystyrene |
| Number of pieces in the package | 3 |
| Height | 6 cm |
Lightweight polystyrene eggs with flowers on a bow will delight all fans of cheerful colors. They are light and unbreakable, suitable for…
Quick info
Easter Deal -7%


Egg in a nest on white wire - gray, orange, brown
In stock
EUR 0,95
EUR 1,02
| Color | |
|---|---|
| Material | kov, polystyren a sisal |
| Length | 22 cm |
| Height | 5 cm |
A quail egg in a nest on a wire is a faithful copy of small quail eggs. You can use them to decorate Easter arrangements, containers with…
Quick info
Easter Deal -6%
Color options


Wooden easter chicken on a stick with a bait - 6 cm x 6 cm - green, orange, yellow
In stock
EUR 1,26
EUR 1,34
| Color | |
|---|---|
| Material | Wood |
| Total dimensions | 6 cm x 6 cm |
A wooden Easter chicken on a skewer with bast is a beautiful, subtle decoration in soft pastel tones. You can use them to decorate spring…
Quick info
Easter Deal -6%
Color options


Small eggs with flowers on a stick - length 15 cm - red, green, orange, yellow, purple
In stock
EUR 0,61
EUR 0,65
| Color | |
|---|---|
| Material | Plastic |
| Length | 15 cm |
| Height | 4 cm |
Eggs on a stick will delight all fans of cheerful colors. You can use them to decorate Easter arrangements, containers with bulbs, etc. The…
Quick info
Easter Deal -6%
Color options


Small Easter eggs with polka dots on a stick - length 15 cm - red, green, orange, yellow, purple
In stock
EUR 0,61
EUR 0,65
| Color | |
|---|---|
| Material | Plastic |
| Length | 15 cm |
| Height | 4 cm |
Eggs on a stick will delight all fans of cheerful colors. You can use them to decorate Easter arrangements, containers with bulbs, etc. The…
Quick info
Easter Deal -26%


A mixture of Pearl embriodery yarns in a box made of pine wood
In stock
EUR 31,96
EUR 43,34
| Color | |
|---|---|
| Material | Metal, Wood, Cotton |
| Total dimensions | 15 cm x 15 cm x 6 cm |
Quick info
Easter Deal -28%


A mixture of Moulline embriodery yarns in a box made of pine wood
In stock
EUR 28,49
EUR 39,40
| Color | |
|---|---|
| Material | Metal, Wood, Cotton |
| Total dimensions | 15 cm x 15 cm x 6 cm |
Quick info
Easter Deal -6%

Set of colors with thermal stickers for Easter eggs - 5 colors, 6 stickers
In stock
EUR 2,63
EUR 2,81
| Color |
|---|
With this set of Easter egg colors and thermal stickers, you can decorate Easter eggs quickly and easily, and be sure that both young and…
Quick info
Easter Deal -6%


Colors for Easter eggs - 5 colors
In stock
EUR 1,49
EUR 1,58
| Color | |
|---|---|
| Weight | 2,5 gramů |
| Number of pieces in the package | 5 colors |
This set contains 5 cheerful colors (green, red, blue, orange, yellow) designed for dyeing Easter eggs. Application is simple and quick,…
Quick info
Easter Deal -13%
New
By meter

Decorative fuzzy wire - bright orange
In stock
EUR 0,28
EUR 0,32
| Color | |
|---|---|
| Material | Metal, Polyester |
| Diameter | 0,6 cm |
| Length | cca 30 cm |
Decorative fuzzy wire with a diameter of 0.6 cm and a length of 30 cm is an ideal material for various creative and decorative projects.…