Sale - Color - Grey
Quick info
Easter Deal -8%
By meter
Czech manufacturer

Light grey satin ribbon No. 3176
In stock
from
EUR 0,11
EUR 0,12
| Color | |
|---|---|
| Material | 100 % Polyester |
| Width | 0,3 cm, 0,7 cm, 0,9 cm, 1,2 cm, 1,8 cm, 2,5 cm, 3 cm, 4 cm, 5 cm |
| Product care |
If you are looking for an elegant ribbon to wrap a gift, tie a cellophane bag, gift basket or for decorative purposes, this satin ribbon is…
Quick info
Easter Deal -8%
By meter
Czech manufacturer

Dark grey satin ribbon No. 3180
In stock
from
EUR 0,11
EUR 0,12
| Color | |
|---|---|
| Material | 100 % Polyester |
| Width | 0,3 cm, 0,7 cm, 0,9 cm, 1,2 cm, 1,8 cm, 2,5 cm, 3 cm, 4 cm, 5 cm |
| Product care |
If you are looking for an elegant ribbon to wrap a gift, tie a cellophane bag, gift basket or for decorative purposes, this satin ribbon is…
Quick info
Easter Deal -17%

Turkey feather - gray - length 11 cm - 17 cm
In stock
EUR 0,34
EUR 0,41
| Color | |
|---|---|
| Material | 100% Feathers |
| Length | 11 cm - 17 cm |
Natural feathers have a unique appearance, are very soft and fluffy. Feathers can be used to make costumes, headbands, dream catchers, and…
Quick info
Easter Deal -26%


A mixture of Pearl embriodery yarns in a box made of pine wood
In stock
EUR 31,96
EUR 43,34
| Color | |
|---|---|
| Material | Metal, Wood, Cotton |
| Total dimensions | 15 cm x 15 cm x 6 cm |
Quick info
Easter Deal -28%


A mixture of Moulline embriodery yarns in a box made of pine wood
In stock
EUR 28,49
EUR 39,40
| Color | |
|---|---|
| Material | Metal, Wood, Cotton |
| Total dimensions | 15 cm x 15 cm x 6 cm |
Quick info
Easter Deal -7%
Oeko-Tex® Standard 100

Felt bag in the shape of a bunny - 21 cm x 14 cm x 7.5 cm - gray, pink, black
In stock
EUR 4,75
EUR 5,09
| Color | |
|---|---|
| Material | Plsť |
| Total dimensions | 21 cm x 14 cm x 7,5 cm |
A felt bag in the shape of a bunny can be used for decorative purposes, and is also great as an Easter carol bag. Put a flowerpot with…