Sale - Color - Green
Quick info
Easter Deal -17%
Czech manufacturer

Fabric decorative felt - darg green
In stock
EUR 0,95
EUR 1,14
| Color | |
|---|---|
| Weight | 167 g/m2 |
| Product care | |
| Total dimensions | 20 cm x 30 cm |
Decorative fabric felt is a universal material with a truly wide range of uses. You can combine it with other art materials, such as plush…
Quick info
Easter Deal -5%
Width 0.4cm-10.8cm
Czech manufacturer


Light green taffeta ribbon No. 304
In stock
from
EUR 1,81
EUR 1,91
(EUR 1,81/package)
| Color | |
|---|---|
| Material | 100 % Polyester |
| Width | 0,4 cm, 0,6 cm, 0,9 cm, 1,5 cm, 2 cm, 2,5 cm, 4 cm, 5,2 cm, 7,2 cm, 10,8 cm |
| Product care | |
| Number of meters in the package | 10 meters |
High-quality taffeta ribbon from a Czech manufacturer. These are the most commonly used ribbons that are suitable for a variety of purposes…
Quick info
Easter Deal -5%
Width 0.4cm-10.8cm
Czech manufacturer


Spring green taffeta ribbon No. 307
In stock
from
EUR 1,74
EUR 1,84
(EUR 1,74/package)
| Color | |
|---|---|
| Material | 100 % Polyester |
| Width | 0,4 cm, 0,6 cm, 0,9 cm, 1,5 cm, 2 cm, 2,5 cm, 4 cm, 5,2 cm, 7,2 cm, 10,8 cm |
| Product care | |
| Number of meters in the package | 10 meters |
High-quality taffeta ribbon from a Czech manufacturer. These are the most commonly used ribbons that are suitable for a variety of purposes…
Quick info
Easter Deal -5%
Width 0.4cm-10.8cm
Czech manufacturer


Grass green taffeta ribbon No. 309
In stock
from
EUR 1,74
EUR 1,84
(EUR 1,74/package)
| Color | |
|---|---|
| Material | 100 % Polyester |
| Width | 0,4 cm, 0,6 cm, 0,9 cm, 1,5 cm, 2 cm, 2,5 cm, 4 cm, 5,2 cm, 7,2 cm, 10,8 cm |
| Product care | |
| Number of meters in the package | 10 meters |
High-quality taffeta ribbon from a Czech manufacturer. These are the most commonly used ribbons that are suitable for a variety of purposes…
Quick info
Easter Deal -5%
Width 0.4cm-10.8cm
Czech manufacturer


Dark green taffeta ribbon No. 322
In stock
from
EUR 1,81
EUR 1,91
(EUR 1,81/package)
| Color | |
|---|---|
| Material | 100 % Polyester |
| Width | 0,4 cm, 0,6 cm, 0,9 cm, 1,5 cm, 2,5 cm, 4 cm, 5,2 cm, 7,2 cm, 10,8 cm |
| Product care | |
| Number of meters in the package | 10 meters |
High-quality taffeta ribbon from a Czech manufacturer. These are the most commonly used ribbons that are suitable for a variety of purposes…
Quick info
Easter Deal -8%
By meter
Czech manufacturer

Grass green satin ribbon No. 3107
In stock
from
EUR 0,11
EUR 0,12
| Color | |
|---|---|
| Material | 100 % Polyester |
| Width | 0,3 cm, 0,7 cm, 0,9 cm, 1,2 cm, 1,8 cm, 2,5 cm, 3 cm, 4 cm, 5 cm |
| Product care |
If you are looking for an elegant ribbon to wrap a gift, tie a cellophane bag, gift basket or for decorative purposes, this satin ribbon is…
Quick info
Easter Deal -7%
By meter
Color options


Checkered ribbons - orange, burgundy, green, brown, red - width 2.5 cm
In stock
EUR 4,52
EUR 4,85
| Color | |
|---|---|
| Material | 100 % Polyester |
| Width | 2,5 cm |
| Product care |
Textile ribbons with a checkered pattern can be used for embellishment, tying and other decorations. They are great for gift wrapping.…
Quick info
Easter Deal -8%
By meter
Color options
Czech manufacturer


Satin ribbons with easter eggs - red, blue, orange, yellow, green - width 1.5 cm
In stock
EUR 0,098
EUR 0,106
(EUR 0,98/m)
| Color | |
|---|---|
| Material | 100 % Polyester |
| Width | 1,5 cm |
| Product care |
Satin ribbons with eggs are ideal for Easter-themed crafts - for bows on pomlázku, tying Easter packages for carolers, or decorating Easter…
Quick info
Easter Deal -17%
By meter

Decorative checkered ribbon with flowers - red. white, blue, green - width 2.2 cm
In stock
EUR 0,085
EUR 0,102
(EUR 0,85/m)
| Color | |
|---|---|
| Material | Cotton | Viscose |
| Width | 2,2 cm |
| Product care |
Patterned checkered ribbon with delicate flowers can be used for embellishment, tying and other decorations. It is great for gift wrapping.…
Quick info
Easter Deal -17%
By meter

Grosgrain ribbon with owls - white, red, green - width 2.5 cm
In stock
EUR 0,091
EUR 0,11
(EUR 0,91/m)
| Color | |
|---|---|
| Material | 100% Polyester |
| Width | 2,5 cm |
| Product care |
Ribbon with motif with versatile use, from technical to decorative purposes. The rye weave is fine, cross-striped. In the past, reed…
Quick info
Easter Deal -6%
By meter

Grosgrain ribbon with Easter chickens - white, yellow, green - width 1.6 cm
In stock
EUR 0,091
EUR 0,097
(EUR 0,91/m)
| Color | |
|---|---|
| Material | 100% Polyester |
| Width | 1,6 cm |
| Product care |
Ribbon with motif with versatile use, from technical to decorative purposes. The rye weave is fine, cross-striped. In the past, reed…
Quick info
Easter Deal -9%
Color options


Iron-on patch - feather - more color variants - dimensions 6,5 cm x 2,2 cm
In stock
EUR 1,81
EUR 1,99
| Color | |
|---|---|
| Material | 100 % Polyester |
| Product care | |
| Total dimensions | 6,5 cm x 2,2 cm |
Iron-on colorful feather in rainbow colors, a patch with a motif that adults or older children will appreciate. It is suitable for textiles…
Quick info
Easter Deal -6%
Color options


Small Easter Eggs with polka dots on a stick - red, light blue, green, purple, pink, orange
In stock
EUR 0,61
EUR 0,65
| Color | |
|---|---|
| Material | Plastic |
| Length | 20 cm |
| Height | 4 cm |
Eggs on a stick will delight all fans of cheerful colors. You can use them to decorate Easter arrangements, containers with bulbs, etc. The…
Quick info
Easter Deal -7%
By meter

Cotton ribbon with owls - white, green, beige - width 1.5 cm
In stock
EUR 0,076
EUR 0,082
(EUR 0,76/m)
| Color | |
|---|---|
| Material | 100% Cotton |
| Width | 1,5 cm |
| Product care |
Cotton ribbon with owls will liven up any decoration. It will be great for gift wrapping. Thanks to the pattern with cute owls, it is…
Quick info
Easter Deal -6%


Easter egg wrapper with animals - 6 pieces
In stock
EUR 1,49
EUR 1,58
| Color | |
|---|---|
| Number of pieces in the package | 6 |
Easter egg stickers decorate Easter eggs quickly and easily, and be sure that little carolers will really appreciate them! All you need is…
Quick info
Easter Deal -6%
Oeko-Tex® Standard 100


Easter bunny on a wooden peg - green - dimensions 5 cm x 4 cm
In stock
EUR 0,88
EUR 0,94
| Color | |
|---|---|
| Material | Dřevo + Polyester |
| Total dimensions | 5 cm x 4cm |
An Easter bunny on a peg will decorate any Easter card, or you can easily create an Easter decoration with them - just by pinning them to a…
Quick info
Easter Deal -7%

Light polystyrene eggs with flowers on a ribbon - 3 pieces - green, yellow, orange
In stock
EUR 1,82
EUR 1,96
| Color | |
|---|---|
| Material | Polystyrene |
| Number of pieces in the package | 3 |
| Height | 6 cm |
Lightweight polystyrene eggs with flowers on a bow will delight all fans of cheerful colors. They are light and unbreakable, suitable for…
Quick info
Easter Deal -6%

Natural Easter decorative grass - light green - 8 grams
In stock
EUR 1,49
EUR 1,58
| Color | |
|---|---|
| Material | Sisal |
| Weight | 8 gramů |
Natural Easter decorative grass - light green, or sisal, is a natural plant fiber. It is suitable for making various decorations, trimmings…
Quick info
Easter Deal -6%
Color options


Wooden easter chicken on a stick with a bait - 6 cm x 6 cm - green, orange, yellow
In stock
EUR 1,26
EUR 1,34
| Color | |
|---|---|
| Material | Wood |
| Total dimensions | 6 cm x 6 cm |
A wooden Easter chicken on a skewer with bast is a beautiful, subtle decoration in soft pastel tones. You can use them to decorate spring…
Quick info
Easter Deal -6%
Color options


Wooden easter chick on a stick with a bast - dimensions 7 cm x 6.5 cm - pink, light blue
In stock
EUR 1,26
EUR 1,34
| Color | |
|---|---|
| Material | Wood |
| Total dimensions | 7 cm x 6,5 cm |
A wooden Easter chick on a skewer with bast is a beautiful, subtle decoration in soft pastel tones. You can use them to decorate spring and…
Quick info
Easter Deal -7%
Color options
Oeko-Tex® Standard 100


Easter bunny made of wood with a flower on a peg - white, green, yellow - size 4 cm x 2.5 cm
In stock
EUR 0,68
EUR 0,73
| Color | |
|---|---|
| Material | Wood |
| Total dimensions | 4 cm x 2,5 cm |
An Easter bunny on a peg will decorate any Easter card, or you can easily create an Easter decoration with them - just by pinning them to a…
Quick info
Easter Deal -6%
Color options


Small eggs with flowers on a stick - length 15 cm - red, green, orange, yellow, purple
In stock
EUR 0,61
EUR 0,65
| Color | |
|---|---|
| Material | Plastic |
| Length | 15 cm |
| Height | 4 cm |
Eggs on a stick will delight all fans of cheerful colors. You can use them to decorate Easter arrangements, containers with bulbs, etc. The…
Quick info
Easter Deal -6%
Color options


Small Easter eggs with polka dots on a stick - length 15 cm - red, green, orange, yellow, purple
In stock
EUR 0,61
EUR 0,65
| Color | |
|---|---|
| Material | Plastic |
| Length | 15 cm |
| Height | 4 cm |
Eggs on a stick will delight all fans of cheerful colors. You can use them to decorate Easter arrangements, containers with bulbs, etc. The…
Quick info
Easter Deal -26%


A mixture of Pearl embriodery yarns in a box made of pine wood
In stock
EUR 31,96
EUR 43,34
| Color | |
|---|---|
| Material | Metal, Wood, Cotton |
| Total dimensions | 15 cm x 15 cm x 6 cm |