Sale - Color - Ecru
Quick info
Easter Deal -24%
By meter

Natural jute twine - dark natural - diameter 0.4 cm
In stock
EUR 0,65
EUR 0,85
(EUR 0,13/m)
| Color | |
|---|---|
| Material | 100% Juta |
| Diameter | 0,4 cm |
Jute twine made from jute plant is a fully biodegradable natural material that does not burden the environment. It is ideal for use in…
Quick info
Easter Deal -5%
By meter

Natural jute string - dark gray - diameter 0.45 cm
In stock
EUR 0,019
EUR 0,02
(EUR 0,19/m)
| Color | |
|---|---|
| Material | 100% Juta |
| Diameter | 0,45 cm |
Jute twine is made from jute, which is a natural material - it is therefore fully biodegradable. By using it, you do not unnecessarily…
Quick info
Easter Deal -6%
By meter

Extra strong cotton rope - light gray - diameter 1.2 cm
Rating value is 5 of 5
In stock
EUR 1,05
EUR 1,12
(EUR 2,10/m)
| Color | |
|---|---|
| Material | 100% Cotton |
| Diameter | 1,2 cm |
| Product care |
Cotton rope is made from cotton, which is a natural material - it is therefore fully biodegradable. Therefore, by using it, you do not…
Quick info
Easter Deal -7%
By meter

Extra strong cotton rope - light gray - diameter 1 cm
In stock
EUR 0,80
EUR 0,86
(EUR 1,60/m)
| Color | |
|---|---|
| Material | 100% Cotton |
| Diameter | 1 cm |
| Product care |
Cotton rope is made from cotton, which is a natural material - it is therefore fully biodegradable. Therefore, by using it, you do not…
Quick info
Easter Deal -8%
By meter

Cotton rope - light gray - diameter 0.5 cm
In stock
EUR 0,072
EUR 0,078
(EUR 0,72/m)
| Color | |
|---|---|
| Material | 100% Cotton |
| Diameter | 0,5 cm |
| Product care |
Cotton rope is made from cotton, which is a natural material - it is therefore fully biodegradable. Therefore, by using it, you do not…
Quick info
Easter Deal -7%
By meter

Extra strong jute rope - dark gray - diameter 0,8 cm
In stock
EUR 0,133
EUR 0,143
(EUR 1,33/m)
| Color | |
|---|---|
| Material | 100% Cotton |
| Diameter | 0,8 cm |
| Product care |
Jute rope is made from jute, which is a natural material - it is therefore fully biodegradable. Therefore, by using it, you do not burden…
Quick info
Easter Deal -7%


Egg in a nest on white wire - gray, orange, brown
In stock
EUR 0,95
EUR 1,02
| Color | |
|---|---|
| Material | kov, polystyren a sisal |
| Length | 22 cm |
| Height | 5 cm |
A quail egg in a nest on a wire is a faithful copy of small quail eggs. You can use them to decorate Easter arrangements, containers with…
Quick info
Easter Deal -6%
By meter

Extra strong cotton rope - light gray - diameter 0,8 cm
In stock
EUR 0,745
EUR 0,79
(EUR 1,49/m)
| Color | |
|---|---|
| Material | 100% Cotton |
| Diameter | 0,8 cm |
| Product care |
Cotton rope is made from cotton, which is a natural material - it is therefore fully biodegradable. Therefore, by using it, you do not…
Quick info
Easter Deal -7%
By meter

Jute rope - dark gray - diameter 0,5 cm
In stock
EUR 0,076
EUR 0,082
(EUR 0,76/m)
| Color | |
|---|---|
| Material | Jute |
| Diameter | 0,5 cm |
| Product care |
Jute rope is made from jute, which is a natural material - it is therefore fully biodegradable. Therefore, by using it, you do not burden…
Quick info
Easter Deal -6%

Jute string - dark - diameter 0.25 cm
In stock
EUR 1,87
EUR 1,99
(EUR 1,87/package)
| Color | |
|---|---|
| Material | 100% Juta |
| Diameter | 0,25 cm |
| Product care | |
| Number of meters in the package | 15 |
Jute twine is made from jute, which is a natural material - it is therefore fully biodegradable. By using it, you do not unnecessarily…
Quick info
Easter Deal -6%


Jute twine - dark natural - diameter 0.3 cm - pack 20 m
In stock
EUR 3,77
EUR 4,03
| Color | |
|---|---|
| Material | 100% Juta |
| Diameter | 0,3 cm |
| Product care | |
| Number of meters in the package | 20 |
Jute twine in dark natural color with a diameter of 0.3 cm is packed in 20-meter lengths and made from natural material ensuring strength…
Quick info
Easter Deal -5%
By meter

Natural sisal string - light gray - diameter 0.35 cm
Not in stock
EUR 0,019
EUR 0,02
(EUR 0,19/m)
| Color | |
|---|---|
| Material | 100% Sisal |
| Diameter | 0,35 cm |
Sisal string is made from agave sisal, which is a natural material - it is therefore fully biodegradable. By using it, you do not…
Quick info
Easter Deal -7%
By meter

Extra strong jute rope - dark gray - diameter 1 cm
Not in stock
EUR 0,172
EUR 0,184
(EUR 1,72/m)
| Color | |
|---|---|
| Material | 100% Cotton |
| Diameter | 1 cm |
| Product care |
Jute rope is made from jute, which is a natural material - it is therefore fully biodegradable. Therefore, by using it, you do not burden…
Quick info
Easter Deal
Color options


Eggs in a nest made of natural fiber - dimensions 6 cm x 3 cm - eggshell, yellow, cream, white, gray
Not in stock
EUR 1,48
| Color | |
|---|---|
| Material | Přírodní vlákno + polystyren |
| Diameter | 6 cm |
| Total dimensions | 6 cm x 3 cm |
| Height | 3 cm |
Eggs in a nest made of natural fiber are a clear symbol of both Easter and spring. They can be used to decorate spring and Easter…
Quick info
Easter Deal -6%
By meter

Natural jute fabric - width 28 cm - dark gray
Not in stock
EUR 2,59
EUR 2,77
(EUR 2,59/m)
| Color | |
|---|---|
| Material | 100% Juta |
| Width | 28 cm |
Jute fabric is made from jute, which is a natural material - it is therefore fully biodegradable. By using it, you do not unnecessarily…