Sale - Color - Cream
Quick info
Easter Deal -5%
Width 0.4cm-10.8cm
Czech manufacturer


Cream taffeta ribbon No. 201
In stock
from
EUR 1,82
EUR 1,92
(EUR 1,82/package)
| Color | |
|---|---|
| Material | 100 % Polyester |
| Width | 0,4 cm, 0,6 cm, 0,9 cm, 1,5 cm, 2 cm, 2,5 cm, 4 cm, 5,2 cm, 7,2 cm, 10,8 cm |
| Product care | |
| Number of meters in the package | 10 meters |
High-quality taffeta ribbon from a Czech manufacturer. These are the most commonly used ribbons that are suitable for a variety of purposes…
Quick info
Easter Deal -8%
By meter
Czech manufacturer

Cream satin ribbon No. 3004
In stock
from
EUR 0,11
EUR 0,12
| Color | |
|---|---|
| Material | 100 % Polyester |
| Width | 0,3 cm, 0,7 cm, 0,9 cm, 1,2 cm, 1,8 cm, 2,5 cm, 3 cm, 4 cm, 5 cm |
| Product care |
If you are looking for an elegant ribbon to wrap a gift, tie a cellophane bag, gift basket or for decorative purposes, this satin ribbon is…
Quick info
Easter Deal -7%

Easter wool lamb on a wooden stand - 13cm x 11 cm x 4.5 cm - creamy, light wood
In stock
EUR 5,53
EUR 5,92
| Color | |
|---|---|
| Material | Dřevo + textilní vlákno |
| Total dimensions | 13 cm x 11 cm x 4,5 cm |
Easter woolen lamb, on a wooden stand, will bring a spring atmosphere to your home. It will perfectly complement Easter arrangements made…
Quick info
Easter Deal -8%
Color options


Eggs decorated with white and milk chocolate on a bow - dark brown, white
In stock
EUR 0,72
EUR 0,78
| Color | |
|---|---|
| Material | Plastic |
| Height | 6 cm |
Eggs decorated with white and milk chocolate on a bow in a subtle brown-white combination. They are light and unbreakable, suitable for…
Quick info
Easter Deal -8%
By meter

Jute linen ribbon - cream - width 7 cm
In stock
EUR 0,121
EUR 0,131
(EUR 1,21/m)
| Color | |
|---|---|
| Material | Jute |
| Width | 7 cm |
| Product care |
Jute ribbon is made from jute, which is a natural material - it is fully biodegradable. Therefore, by using it, you do not burden nature…
Quick info
Easter Deal -29%


Canvas tote bag to color in – Little Seamstress Mouse (original design)
In stock
EUR 5,18
EUR 7,34
| Color | |
|---|---|
| Material | 100% Cotton |
| Product care | |
| Total dimensions | 38 cm x 41 cm |
This original canvas tote bag featuring a Little Seamstress Mouse is not only a practical accessory, but also a creative coloring activity…
Quick info
Easter Deal -29%


Canvas tote bag to color – Punk voodoo doll (original design)
In stock
EUR 5,18
EUR 7,34
| Color | |
|---|---|
| Material | 100% Cotton |
| Product care | |
| Total dimensions | 38 cm x 41 cm |
This canvas tote bag features a bold, original design of a punk-style voodoo doll. Color it in your own way – spooky, vibrant, or both –…
Quick info
Easter Deal -7%
By meter

Cotton ribbon with spring flowers - cream, pink, light blue - width 1.5 cm
Not in stock
EUR 0,068
EUR 0,073
(EUR 0,68/m)
| Color | |
|---|---|
| Material | 100% Cotton |
| Width | 1,5 cm |
| Product care |
Cotton ribbon with spring flowers will delicately decorate any decoration. It will be great for gift wrapping. Thanks to the pattern with…
Quick info
Easter Deal
Color options


Eggs in a nest made of natural fiber - dimensions 6 cm x 3 cm - eggshell, yellow, cream, white, gray
Not in stock
EUR 1,48
| Color | |
|---|---|
| Material | Přírodní vlákno + polystyren |
| Diameter | 6 cm |
| Total dimensions | 6 cm x 3 cm |
| Height | 3 cm |
Eggs in a nest made of natural fiber are a clear symbol of both Easter and spring. They can be used to decorate spring and Easter…