Cotton Embroidery Yarn Mouline - Coats
Cotton Embroidery Yarn Mouline - Coats
Thicker cottons for embroidery and other types of creation.
Manufacturer: CoatsProduct code: P00049 Shipping and Payment
from
EUR 0,70
Thicker cottons for embroidery and other types of creation.
Manufacturer: CoatsProduct code: P00049 Shipping and Payment
| Color | |
|---|---|
| Material | 100% Cotton |
| Coil | 8 meters |
| Weight | 2 grams |
| Product care | |
| Fiber diameter | 0,8 mm |
Related products (5)








Related products5
Quick info

Blunt embroidery needles - 6 pcs - No. 18 - 22 - length 3.7 - 5 cm
In stock
EUR 1,96
| Material | Metal |
|---|---|
| Length | 3,7 cm - 5 cm |
| Number of pieces in the package | 6 |
Whether it's embellishing clothing, creating decorative pieces or creating artwork, one of the most important tools every creative person…
Quick info

Sharp embroidery needles - 6 pcs - length 4 cm - 5 cm
In stock
EUR 1,60
| Material | Metal |
|---|---|
| Length | 4 cm - 5 cm |
| Number of pieces in the package | 6 |
Whether it's embellishing clothing, creating decorative pieces, or creating artwork, one of the most important tools every creative person…
Quick info
Color options
Czech manufacturer


Cotton Norma
Rating value is 5 of 5
In stock
EUR 0,53
| Color | |
|---|---|
| Material | 100% Cotton |
| Coil | 15 m |
Quick info
Color options


Yarn Perlovka Ombre
In stock
EUR 1,60
| Color | |
|---|---|
| Material | 100% Cotton |
| Coil | 85 m |
Quick info
Color options


Yarn Perlovka
Rating value is 5 of 5
In stock
EUR 1,84
| Color | |
|---|---|
| Material | 100% Cotton |
| Coil | 85 m |
| Weight | 10 grams |







