Knitting & Crocheting - Color - Pink
Everything for knitting and crocheting - knitting needles, crochet hooks, knitting and crochet yarns, wool and bulks.
Quick info

Yarn Angora luks - powder pink - 10722
In stock
EUR 3,62
| Color | |
|---|---|
| Yarn type | pletací + háčkovací |
| Material | 88 % prémiový akryl, 10 %mohér,10%vlna |
| Coil | 550 m |
| Weight | 100g |
| Color nr. | 10722 |
| Needle / hook size | 3,5-4/2,5 |
Angora Luks yarn is intended for all lovers of knitting and crocheting who appreciate natural materials. This ball is designed in such a…
Quick info

Yarn Angora luks - old pink - 10275
In stock
EUR 3,62
| Color | |
|---|---|
| Yarn type | pletací + háčkovací |
| Material | 88 % prémiový akryl, 10 %mohér,10%vlna |
| Coil | 550 m |
| Weight | 100g |
| Color nr. | 10275 |
| Needle / hook size | 3,5-4/2,5 |
Angora Luks yarn is intended for all lovers of knitting and crocheting who appreciate natural materials. This ball is designed in such a…
Quick info

Lurex yarn Katia - rainbow
In stock
EUR 3,62
| Color | |
|---|---|
| Yarn type | pletací + háčkovací |
| Material | 65 % akryl 35 % metalizovaný polyester |
| Coil | 125 m |
| Knitting needle size | 2,5/3 |
| Weight | 25g |
| Color nr. | 1611 |
Glittering yarn with rainbow reflections will decorate your handmade creations. You can use it alone or as a knitting yarn, when knitting…
Quick info
Oeko-Tex® Standard 100

Bunny Baby - cyclamen pink 100-07
In stock
EUR 4,03
| Color | |
|---|---|
| Yarn type | Pletací + Háčkovací |
| Material | 100 % Polyester |
| Coil | 120 m |
| Knitting needle size | 6,5 |
| Weight | 100 grams |
| Color nr. | 100 - 07 |
The Bunny Baby clubs are typical for their soft and silky fibre. It is one of the chenille yarns that are specific for these properties.…
Quick info
Oeko-Tex® Standard 100

Bunny Baby - vintage brick brown 100 - 54
In stock
EUR 4,03
| Color | |
|---|---|
| Yarn type | Pletací + Háčkovací |
| Material | 100 % Polyester |
| Coil | 120 m |
| Knitting needle size | 6,5 |
| Weight | 100 grams |
| Color nr. | 54 |
The Bunny Baby clubs are typical for their soft and silky fibre. It is one of the chenille yarns that are specific for these properties.…
Quick info
Oeko-Tex® Standard 100

Bunny Baby - vintage old pink 100 - 530
In stock
EUR 4,03
| Color | |
|---|---|
| Yarn type | Pletací + Háčkovací |
| Material | 100 % Polyester |
| Coil | 120 m |
| Knitting needle size | 6,5 |
| Weight | 100 grams |
| Color nr. | 53 |
The Bunny Baby clubs are typical for their soft and silky fibre. It is one of the chenille yarns that are specific for these properties.…
Quick info
Oeko-Tex® Standard 100

Bunny Baby - body 100-42
In stock
EUR 4,03
| Color | |
|---|---|
| Yarn type | Pletací + Háčkovací |
| Material | 100 % Polyester |
| Coil | 120 m |
| Knitting needle size | 6,5 |
| Weight | 100 grams |
| Color nr. | 42 |
The Bunny Baby clubs are typical for their soft and silky fibre. It is one of the chenille yarns that are specific for these properties.…
Quick info
Oeko-Tex® Standard 100

Bunny Baby - light salmon 100 - 21
In stock
EUR 4,03
| Color | |
|---|---|
| Yarn type | Pletací + Háčkovací |
| Material | 100 % Polyester |
| Coil | 120 m |
| Knitting needle size | 6,5 |
| Weight | 100 grams |
| Color nr. | 21 |
The Bunny Baby clubs are typical for their soft and silky fibre. It is one of the chenille yarns that are specific for these properties.…
Quick info
Oeko-Tex® Standard 100

Bunny Baby - pink 100 - 06
In stock
EUR 4,03
| Color | |
|---|---|
| Yarn type | Pletací + Háčkovací |
| Material | 100 % Polyester |
| Coil | 120 m |
| Knitting needle size | 6,5 |
| Weight | 100 grams |
| Color nr. | 06 |
The Bunny Baby clubs are typical for their soft and silky fibre. It is one of the chenille yarns that are specific for these properties.…
Quick info
Oeko-Tex® Standard 100

Bunny Baby - light pink 100 - 05
In stock
EUR 4,03
| Color | |
|---|---|
| Yarn type | Pletací + Háčkovací |
| Material | 100 % Polyester |
| Coil | 120 m |
| Knitting needle size | 6,5 |
| Weight | 100 grams |
| Color nr. | 05 |
The Bunny Baby clubs are typical for their soft and silky fibre. It is one of the chenille yarns that are specific for these properties.…
Quick info
Oeko-Tex® Standard 100

Bunny Baby - baby pink 100 - 04
In stock
EUR 4,03
| Color | |
|---|---|
| Yarn type | Pletací + Háčkovací |
| Material | 100 % Polyester |
| Coil | 120 m |
| Knitting needle size | 6,5 |
| Weight | 100 grams |
| Color nr. | 04 |
The Bunny Baby clubs are typical for their soft and silky fibre. It is one of the chenille yarns that are specific for these properties.…
Quick info
Oeko-Tex® Standard 100

Bunny Baby - powder 100-24
In stock
EUR 4,03
| Color | |
|---|---|
| Yarn type | Pletací + Háčkovací |
| Material | 100 % Polyester |
| Coil | 120 m |
| Knitting needle size | 6,5 |
| Weight | 100 grams |
| Color nr. | 100 - 24 |
The Bunny Baby clubs are typical for their soft and silky fibre. It is one of the chenille yarns that are specific for these properties.…
Quick info
Oeko-Tex® Standard 100

Bunny Baby - orchid pink 100-22
In stock
EUR 4,03
| Color | |
|---|---|
| Yarn type | Pletací + Háčkovací |
| Material | 100 % Polyester |
| Coil | 120 m |
| Knitting needle size | 6,5 |
| Weight | 100 grams |
| Color nr. | 100 - 22 |
The Bunny Baby clubs are typical for their soft and silky fibre. It is one of the chenille yarns that are specific for these properties.…
Quick info
Oeko-Tex® Standard 100

Bunny Baby - light orchid pink 100-31
In stock
EUR 4,03
| Color | |
|---|---|
| Yarn type | Pletací + Háčkovací |
| Material | 100 % Polyester |
| Coil | 120 m |
| Knitting needle size | 6,5 |
| Weight | 100 grams |
| Color nr. | 100 - 31 |
The Bunny Baby clubs are typical for their soft and silky fibre. It is one of the chenille yarns that are specific for these properties.…
Quick info

Yarn Baby original - dark hot pink 474
In stock
EUR 1,79
| Color | |
|---|---|
| Yarn type | Pletací + Háčkovací |
| Material | 100 % Akryl |
| Coil | 220 m |
| Knitting needle size | 3/3,5 |
| Weight | 50 g |
| Color nr. | 474 |
Baby original is a classic among 100% acrylic balls. It is already clear from its name that it is suitable for knitting and crocheting…
Quick info
Oeko-Tex® Standard 100


Yarn Lolipop - pink white gray 81956
In stock
EUR 3,62
| Color | |
|---|---|
| Yarn type | Pletací + Háčkovací |
| Material | 100% Acrylic |
| Coil | 230 meters |
| Knitting needle size | 3,5 + 4 |
| Weight | 100 grams |
| Color nr. | 81956 |
Lolipop is a rainbow ball inspired by children, made of high quality and very pleasant to the touch material. The quality of the yarn is…
Quick info
Oeko-Tex® Standard 100


Yarn Lolipop - white pink purple yellow green 80432
In stock
EUR 3,62
| Color | |
|---|---|
| Yarn type | Pletací + Háčkovací |
| Material | 100% Acrylic |
| Coil | 230 meters |
| Knitting needle size | 4 + 4,5 |
| Weight | 100 grams |
| Color nr. | 80432 |
Lolipop yarn is a rainbow ball inspired by children, it is made of high-quality and very pleasant to the touch material. The quality of the…
Quick info
Oeko-Tex® Standard 100


Yarn Lolipop - white pink purple 80434
In stock
EUR 3,62
| Color | |
|---|---|
| Yarn type | Pletací + Háčkovací |
| Material | 100% Acrylic |
| Coil | 230 meters |
| Knitting needle size | 4 + 4,5 |
| Weight | 100 grams |
| Color nr. | 80434 |
Lolipop yarn is a rainbow ball inspired by children, it is made of high-quality and very pleasant to the touch material. The quality of the…
Quick info
Oeko-Tex® Standard 100


Yarn Lolipop - pink beige salmon blue 80440
In stock
EUR 3,62
| Color | |
|---|---|
| Yarn type | Pletací + Háčkovací |
| Material | 100% Acrylic |
| Coil | 230 meters |
| Knitting needle size | 4 + 4,5 |
| Weight | 100 grams |
| Color nr. | 80440 |
Lolipop yarn is a rainbow ball inspired by children, it is made of high-quality and very pleasant to the touch material. The quality of the…
Quick info
Oeko-Tex® Standard 100


Yarn Lolipop - pink white green 81117
In stock
EUR 3,62
| Color | |
|---|---|
| Yarn type | Pletací + Háčkovací |
| Material | 100% Acrylic |
| Coil | 230 meters |
| Knitting needle size | 4 + 4,5 |
| Weight | 100 grams |
| Color nr. | 81117 |
Lolipop yarn is a rainbow ball inspired by children, it is made of high-quality and very pleasant to the touch material. The quality of the…
Quick info
Oeko-Tex® Standard 100


Yarn Lolipop - pink white 80430
In stock
EUR 3,62
| Color | |
|---|---|
| Yarn type | Pletací + Háčkovací |
| Material | 100% Acrylic |
| Coil | 230 meters |
| Knitting needle size | 4 + 4,5 |
| Weight | 100 grams |
| Color nr. | 710487 |
Lolipop yarn is a rainbow ball inspired by children, it is made of high-quality and very pleasant to the touch material. The quality of the…
Quick info

Yarn Camila natural multicolor - red pink gray - color number 9184
Rating value is 5 of 5
In stock
EUR 2,52
| Color | |
|---|---|
| Yarn type | Pletací + Háčkovací |
| Material | 100 % Bavlna |
| Length | 125 m |
| Knitting needle size | 2,5 + 3 + 3,5 |
| Weight | 50 g |
| Color nr. | 9184 |
Camila Natural yarn is a ball made of 100% mercerized cotton. It is sold in many beautiful shades, plain and mottled. With mottled yarns,…
Quick info

Yarn Yetti - neon pink 50013
In stock
EUR 3,05
| Color | |
|---|---|
| Yarn type | Knitting, Crochet |
| Material | 100% Acrylic |
| Coil | 147 meters |
| Knitting needle size | 4, 4,5 |
| Weight | 100 grams |
| Color nr. | 50013 |
Yetti belongs to the winter strong acrylic yarns. It is especially suitable for hand knitting and crocheting. Yetti impresses with its…
Quick info

Yarn Yetti - hot pink 52723
In stock
EUR 3,05
| Color | |
|---|---|
| Yarn type | Knitting, Crochet |
| Material | 100% Acrylic |
| Coil | 147 meters |
| Knitting needle size | 4, 4,5 |
| Weight | 100 grams |
| Color nr. | 52723 |
Yetti belongs to the winter strong acrylic yarns. It is especially suitable for hand knitting and crocheting. Yetti impresses with its…