Knitting & Crocheting - Color nr. - 0100
Everything for knitting and crocheting - knitting needles, crochet hooks, knitting and crochet yarns, wool and bulks.
Quick info
Czech manufacturer

Yarn Kordonet n.15 - white - color number 0010
In stock
EUR 2,81
| Color | |
|---|---|
| Yarn type | Knitting, Crochet |
| Material | 100% Cotton |
| Coil | 133 m |
| Weight | 20 grams |
| Color nr. | 0100 |
| Fiber diameter | 0,77 mm |
| Needle / hook size | 1,75 mm |
Kordonet is a traditional Czech cotton crochet and knitting yarn that is very thin.
Due to its delicacy, cordonets can be used to make,…
Quick info
Czech manufacturer

Yarn Kordonet n.10 - white - color number 0010
In stock
EUR 2,57
| Color | |
|---|---|
| Yarn type | Knitting, Crochet |
| Material | 100% Cotton |
| Coil | 110 m |
| Weight | 20 grams |
| Color nr. | 0100 |
| Fiber diameter | 0,8 mm |
| Needle / hook size | 1,75 mm |
Kordonet is a traditional Czech cotton crochet and knitting yarn that is very thin.
Due to its delicacy, cordonets can be used to make,…