Knitting & Crocheting - Coil - 60 m
Everything for knitting and crocheting - knitting needles, crochet hooks, knitting and crochet yarns, wool and bulks.
Quick info
Czech manufacturer

Yarn Jumbo Maxi - kerosene 1101
In stock
EUR 3,62
| Color | |
|---|---|
| Yarn type | Knitting, Crochet |
| Material | 100% Acrylic |
| Coil | 60 m |
| Knitting needle size | 9 |
| Weight | 100 grams |
| Color nr. | 1101 |
Jumbo MAXI yarn is a super strong twisted acrylic yarn, very pleasant to the touch, it goes without saying that it does not bite. The…
Quick info
Czech manufacturer

Yarn Jumbo Maxi - linen melange 910
In stock
EUR 3,62
| Color | |
|---|---|
| Yarn type | Knitting, Crochet |
| Material | 100 % Akryl |
| Coil | 60 m |
| Knitting needle size | 9 |
| Weight | 100 g |
| Color nr. | 910 |
Jumbo MAXI yarn is a super strong twisted acrylic yarn, very pleasant to the touch, it goes without saying that it does not bite. The…
Quick info
Czech manufacturer

Jumbo Maxi yarn - brownish gray 914
In stock
EUR 3,62
| Color | |
|---|---|
| Yarn type | Knitting, Crochet |
| Material | 100% Acrylic |
| Coil | 60 m |
| Knitting needle size | 9 |
| Weight | 100 grams |
| Color nr. | 914 |
Jumbo MAXI yarn is a super strong twisted acrylic yarn, very pleasant to the touch, it goes without saying that it does not bite. The…
Quick info
Czech manufacturer

Yarn Jumbo Maxi - purple 952
In stock
EUR 3,62
| Color | |
|---|---|
| Yarn type | Knitting, Crochet |
| Material | 100% Acrylic |
| Coil | 60 m |
| Knitting needle size | 9 |
| Weight | 100 grams |
| Color nr. | 952 |
Jumbo MAXI yarn is a super strong twisted acrylic yarn, very pleasant to the touch, it goes without saying that it does not bite. The…