Final sale - Color - Black
Quick info
-36%
Final Sale

MIX of iron-on and sew-on patches - set for girls (9 pcs)
In stock
EUR 8,05
EUR 12,58
| Color | |
|---|---|
| Material | 100 % Polyester |
| Product care |
Cute and colorful patch set for girls!
This pack includes 9 iron-on patches with girly themes – flowers, hearts, animals, and more.…
Quick info
Final Sale
By meter

Cotton canvas - black
In stock
EUR 0,689
(EUR 6,89/m)
| Color | |
|---|---|
| Material | 100% Cotton |
| Width | 150 cm |
| Product care | |
| Canvas type | Monochrome |
Cotton canvas is a fabric made from 100% cotton. It is made with the simplest plain weave, where the warp and weft cross. At the same time,…
Quick info
Final Sale
By meter

Cotton canvas - black dots on white background
In stock
EUR 0,73
(EUR 7,30/m)
| Color | |
|---|---|
| Material | 100% Cotton |
| Width | 140 cm |
| Product care | |
| Canvas type | Polka dots |
Cotton canvas is a fabric made from 100% cotton. It is made with the simplest plain weave, where the warp and weft cross. At the same time,…
Quick info
Final Sale

NAKO Spaghetti yarn - black 217
In stock
EUR 4,03
| Color | |
|---|---|
| Yarn type | Knitting, Crochet |
| Material | 75% Premium acrylic 25% wool |
| Coil | 60 meters |
| Knitting needle size | 7, 7,5, 8 |
| Weight | 100 grams |
| Color nr. | 6 |
Quick info
-10%
New
Final Sale

Stroller fabric - black - width 150 cm - clearance 0.5 m
Not in stock
EUR 3,65
EUR 4,06
| Color | |
|---|---|
| Material | 100% Polyester |
| Width | 150 cm |
| Weight | 380 g/m2 |
| Product care | |
| Canvas type | Technická tkanina |
The fabric is provided with a water-resistant layer on one side. Thanks to its strength, waterproofness and abrasion resistance, this…
Quick info
-3%
Final Sale
Czech manufacturer

Lingerie elastic - firm - black - width 10 cm - 1.65 m
Not in stock
EUR 4,94
EUR 5,10
| Color | |
|---|---|
| Material | Polyester | Elastodien |
| Width | 10 cm |
| Product care | |
| Elastic strength | Strong |
| Number of meters in the package | 1,65 metrů |
Firm lingerie elastic in black, width 10 cm and length 1.65 m, is perfect for making or repairing underwear, skirt waistbands, pants, and…
Quick info
-3%
Final Sale
Czech manufacturer

Lingerie elastic - firm - black - width 10 cm - 1.6 m
Not in stock
EUR 4,86
EUR 5,02
| Color | |
|---|---|
| Material | Polyester | Elastodien |
| Width | 10 cm |
| Product care | |
| Elastic strength | Strong |
| Number of meters in the package | 1,6 metrů |
Firm lingerie elastic in black, width 10 cm, length 1.6 m, is perfect for making or repairing underwear, skirt waistbands, pants, and…
Quick info
-3%
Final Sale
Czech manufacturer

Lingerie elastic - firm - black - width 10 cm - 0.9 m
Not in stock
EUR 2,72
EUR 2,81
| Color | |
|---|---|
| Material | Polyester | Elastodien |
| Width | 10 cm |
| Product care | |
| Elastic strength | Strong |
| Number of meters in the package | 0,9 metrů |
Firm lingerie elastic in black, width 10 cm and length 0.9 m, is perfect for making or repairing underwear, skirt waistbands, pants, and…
Quick info
-5%
Final Sale
Czech manufacturer

Lingerie elastic - firm - black - width 10 cm - 0.5 m
Not in stock
EUR 1,36
EUR 1,43
| Color | |
|---|---|
| Material | Polyester | Elastodien |
| Width | 10 cm |
| Product care | |
| Elastic strength | Strong |
| Number of meters in the package | 0,5 metrů |
Firm lingerie elastic in black, width 10 cm and length 0.5 m, is perfect for making or repairing underwear, skirt waistbands, pants, and…
Quick info
-36%
Final Sale

MIX of iron-on and sew-on patches - set for boys (9 pcs)
Not in stock
EUR 8,05
EUR 12,58
| Color | |
|---|---|
| Material | 100 % Polyester |
| Product care |
Cool patch set for boys!
Set of 9 iron-on patches with designs boys love – cars, dinosaurs, numbers, logos, and more. Great for repairs or…
Quick info
-35%
Final Sale

MIX of iron-on patches - set for adults (8 pcs)
Not in stock
EUR 7,87
EUR 12,11
| Color | |
|---|---|
| Material | 100 % Polyester |
| Product care |
Repair or restyle your clothes easily!
This value pack includes 8 different iron-on patches with logos and modern prints – perfect for…
Quick info
New
Final Sale
By meter

Polyester lining - black
Not in stock
EUR 0,403
(EUR 4,03/m)
| Color | |
|---|---|
| Material | 100 % Polyester |
| Width | 150 cm |
| Weight | 50 g/m2 |
| Product care |
The polyester lining is a pleasant, smooth, pliable fabric suitable for light clothing.
They are used to sew the inside of clothes -…