Crafting supplies - Color - Khaki
Do you enjoy crafting and DIY projects in general? You can find here supplies just for you. Decorative felt, a wide range of ribbons by meter, feathers, bells and jingle bells, sew-on and iron-on rhinestones, sew-on cloth flowers, beads, organza, and jewelry-making components. Browse through this section and get inspired for your next project.
Quick info
By meter

Velvet ribbon - khaki - width 1 cm
In stock
EUR 0,102
(EUR 1,02/m)
| Color | |
|---|---|
| Material | Viskóza + Polyamid |
| Width | 1 cm |
| Product care |
Velvet ribbon is made from one side of a solid ribbon and the other side from a soft suede material, very pleasant to the touch. Velvet can…
Quick info

Sew-on satin flower - khaki - diameter 3 cm
In stock
EUR 1,02
| Color | |
|---|---|
| Material | 100 % Polyester |
| Diameter | 3 cm |
| Product care |
Quick info

Sew-on satin flower - white, khaki - dimensions 2 cm x 1,4 cm
In stock
EUR 0,49
| Color | |
|---|---|
| Material | 100 % Polyester |
| Product care | |
| Total dimensions | 2 cm x 1,4 cm |
Quick info
Color options
Czech manufacturer


Cotton Norma
Rating value is 5 of 5
In stock
EUR 0,53
| Color | |
|---|---|
| Material | 100% Cotton |
| Coil | 15 m |
Quick info
By meter
Color options


Chiffon organza ribbon - width 2 cm - MORE COLORS
In stock
EUR 0,49
| Color | |
|---|---|
| Material | 100 % Polyester |
| Width | 2 cm |
Chiffon ribbon with a width of 2 cm is available in a wide range of colors, making it a versatile accessory for Christmas, gift, and…
Quick info
By meter

Jute fabric - width 50 cm - green with flakes
Not in stock
EUR 0,264
(EUR 2,64/m)
| Color | |
|---|---|
| Material | 100% Juta |
| Width | 50 cm |