Crafting supplies - Color - Grey
Do you enjoy crafting and DIY projects in general? You can find here supplies just for you. Decorative felt, a wide range of ribbons by meter, feathers, bells and jingle bells, sew-on and iron-on rhinestones, sew-on cloth flowers, beads, organza, and jewelry-making components. Browse through this section and get inspired for your next project.
Quick info
New

Decorative fuzzy wire - gray
In stock
EUR 0,32
| Color | |
|---|---|
| Material | Metal, Polyester |
| Diameter | 0,6 cm |
| Length | 30 cm |
Decorative fuzzy wire in gray color is a versatile and stylish material suitable for various creative and decorative projects. Thanks to…
Quick info

Wooden beads - round - dark grey melange - diameter 0.7 cm - pack of 25
In stock
EUR 0,78
| Color | |
|---|---|
| Material | Wood |
| Diameter | 0,7 cm |
| Number of pieces in the package | 25 |
Round wooden beads in dark grey melange, 0.7 cm diameter, are perfect for crafting jewelry, bracelets, necklaces, and creative decorations.…
Quick info

Sprig of flowers with pearl - off white - length 25 cm
In stock
EUR 1,19
| Color | |
|---|---|
| Material | Plast Kov Textil |
| Length | 25 cm |
This delicate sprig of flowers in off white is the perfect accessory for your decoration needs. Its pearl accents bring a touch of elegance…
Quick info
Czech manufacturer

Fabric decorative felt - gray highlights
In stock
EUR 1,14
| Color | |
|---|---|
| Weight | 167 g/m2 |
| Product care | |
| Total dimensions | 20 cm x 30 cm |
Decorative fabric felt is a universal material with a truly wide range of uses. You can combine it with other art materials, such as plush…
Quick info
By meter

Velvet ribbon - gray - width 2 cm
In stock
EUR 0,151
(EUR 1,51/m)
| Color | |
|---|---|
| Material | Viskóza + Polyamid |
| Width | 2 cm |
| Product care |
Velvet ribbon is made from one side of a solid ribbon and the other side from a soft suede material, very pleasant to the touch. Velvet can…
Quick info
By meter

Velvet ribbon - grey - width 1 cm
In stock
EUR 0,102
(EUR 1,02/m)
| Color | |
|---|---|
| Material | Viskóza + Polyamid |
| Width | 1 cm |
| Product care |
Velvet ribbon is made from one side of a solid ribbon and the other side from a soft suede material, very pleasant to the touch. Velvet can…
Quick info

Carpet lining gray
In stock
EUR 1,10
| Color | |
|---|---|
| Material | 100 % Polyester |
| Width | 5 cm |
Quick info

Wooden pacifier bead with crown - dark pink sharp - size 2 cm x 0.6 cm
In stock
EUR 0,61
| Color | |
|---|---|
| Material | 100% Dřevo |
| Total dimensions | 2 cm x 0,6 cm |
Quick info

Wooden pacifier bead with crown - royal blue - size 2 cm x 0.6 cm
In stock
EUR 0,61
| Color | |
|---|---|
| Material | 100% Dřevo |
| Total dimensions | 2 cm x 0,6 cm |
Quick info

Wooden pacifier bead with crown - light blue - size 2 cm x 0.6 cm
In stock
EUR 0,61
| Color | |
|---|---|
| Material | 100% Dřevo |
| Total dimensions | 2 cm x 0,6 cm |
Quick info

Wooden pacifier bead with crown - light turquoise - size 2 cm x 0.6 cm
In stock
EUR 0,61
| Color | |
|---|---|
| Material | 100% Dřevo |
| Total dimensions | 2 cm x 0,6 cm |
Quick info

Wooden pacifier bead with crown - dark pink - size 2 cm x 0.6 cm
In stock
EUR 0,61
| Color | |
|---|---|
| Material | 100% Dřevo |
| Total dimensions | 2 cm x 0,6 cm |
Quick info

Wooden pacifier bead with crown - light pink - size 2 cm x 0.6 cm
In stock
EUR 0,61
| Color | |
|---|---|
| Material | 100% Dřevo |
| Total dimensions | 2 cm x 0,6 cm |
Quick info

Wooden pacifier bead with crown - white - size 2 cm x 0.6 cm
In stock
EUR 0,61
| Color | |
|---|---|
| Material | 100% Dřevo |
| Total dimensions | 2 cm x 0,6 cm |
Quick info

Sew-on satin flower - dark grey - diameter 3 cm
In stock
EUR 1,02
| Color | |
|---|---|
| Material | 100 % Polyester |
| Diameter | 3 cm |
| Product care |
Quick info

Sew-on satin flower - light grey - diameter 3 cm
In stock
EUR 1,02
| Color | |
|---|---|
| Material | 100 % Polyester |
| Diameter | 3 cm |
| Product care |
Quick info
By meter

Chiffon hollow ribbon with hearts - light grey, gold - width 4 cm
In stock
EUR 0,143
(EUR 1,43/m)
| Color | |
|---|---|
| Material | 100% Polyester |
| Width | 4 cm |
Chiffon tube ribbon is great for making decorations, embellishments and gift wrapping. You can decorate wreaths, flower pots or other…
Quick info
By meter

Colored drawstring - grey - diameter 0.1 cm
In stock
EUR 0,029
(EUR 0,29/m)
| Color | |
|---|---|
| Material | 100% Viscose |
| Diameter | 0,1 cm |
| Product care |
Quick info

Crochet wooden pacifier bead - gray - diameter 1.5 cm
In stock
EUR 0,98
| Color | |
|---|---|
| Material | 100% Dřevo |
| Diameter | 2,5 cm |
Quick info
Easter Deal -17%

Turkey feather - gray - length 11 cm - 17 cm
In stock
EUR 0,34
EUR 0,41
| Color | |
|---|---|
| Material | 100% Feathers |
| Length | 11 cm - 17 cm |
Natural feathers have a unique appearance, are very soft and fluffy. Feathers can be used to make costumes, headbands, dream catchers, and…
Quick info

Cotton ribbon with reindeer - cream, green, gray - width 1.5 cm
In stock
EUR 0,073
(EUR 0,73/m)
| Color | |
|---|---|
| Material | 100% Cotton |
| Width | 1,5 cm |
| Product care |
Quick info

Decorative checkered ribbon - white, silver, grey - width 2.5 cm
In stock
EUR 4,50
(EUR 0,90/m)
| Color | |
|---|---|
| Material | 92% acetate fibers 8% polyester |
| Width | 2,5 cm |
| Product care |
Decorative checkered ribbon in a combination of white, silver, and grey colors, 2.5 cm wide, is an elegant accessory for your decorations…
Quick info

Linen satin bow 2 cm x 4 cm - light blue with polka dot
In stock
EUR 0,41
| Color | |
|---|---|
| Material | 100 % Polyester |
| Product care | |
| Total dimensions | 2 cm x 4 cm |
Quick info

Linen satin bow 2 cm x 4 cm - gray with polka dot
In stock
EUR 0,41
| Color | |
|---|---|
| Material | 100 % Polyester |
| Product care | |
| Total dimensions | 2 cm x 4 cm |