Clothing accessories - Product care - Hand wash
In this section, you can find clothing accessories for both casual events or for black tie events. Cotton scarves, suspenders, cotton handkerchiefs, flower head wreaths, formal gloves, men's bow ties, tie clips, cufflinks, pompons, shoulder pads, and many more.
Quick info

Lingerie satin bow 1.2 cm x 2.5 cm - dark pink
In stock
EUR 0,32
| Color | |
|---|---|
| Material | 100 % Polyester |
| Product care | |
| Total dimensions | 1,2 cm x 2,5 cm |
Lingerie satin bow in dark pink color, measuring 1.2 cm x 2.5 cm, is an elegant decorative accessory that beautifully embellishes lingerie,…
Quick info

Lingerie satin bow 1.2 cm x 2.5 cm - off white
In stock
EUR 0,32
| Color | |
|---|---|
| Material | 100 % Polyester |
| Product care | |
| Total dimensions | 1,2 cm x 2,5 cm |
Lingerie satin bow in off white color measuring 1.2 cm x 2.5 cm is an elegant wedding decoration that is also suitable as a marker for…
Quick info

Sew-on satin flower - old pink - diameter 1 cm
In stock
EUR 0,20
| Color | |
|---|---|
| Material | 100 % Polyester |
| Diameter | 1 cm |
| Product care |
Sew-on satin flower in elegant old pink color with a diameter of 1 cm is an ideal accessory for decorating garments, accessories, and…
Quick info
Color options


Pompoms - more colors - diameter 2 cm
In stock
EUR 0,24
| Color | |
|---|---|
| Material | 100 % Polyester |
| Diameter | 2 cm |
| Product care |
These 2 centimeter small pompoms will be great for decorating hats, scarves, sweaters, children's clothing, or carnival costumes. You can…
Quick info
Color options


Pompoms - more colors - diameter 1 cm
In stock
EUR 0,17
| Color | |
|---|---|
| Material | 100 % Polyester |
| Diameter | 1 cm |
| Product care |
These 1 centimeter small pompoms will be great for decorating hats, scarves, sweaters, children's clothing, or carnival costumes. You can…
Quick info


Decorative beaded collar with sequins - gold, black, silver - dimensions 39 cm x 23 cm
In stock
EUR 14,24
| Color | |
|---|---|
| Material | Plastic, 100 % Polyester |
| Width | 4 cm |
| Product care | |
| Total dimensions | 39 cm x 23 cm |
A decorative beaded insert will make even a simple garment special and elevate it to an unmissable, original model. It can be sewn as a…
Quick info

Decorative beaded collar - brown with rhinestones - dimensions 23 cm x 26 cm
In stock
EUR 14,24
| Color | |
|---|---|
| Material | Plastic, 100 % Polyester |
| Width | 11 cm |
| Product care | |
| Total dimensions | 23 cm x 26 cm |
A decorative beaded insert will make even a simple garment special and elevate it to an original model, thanks to small stones. It can be…
Quick info

Decorative collar - colored wooden beads - dimensions 30 cm x 43 cm
In stock
EUR 14,24
| Color | |
|---|---|
| Material | Wood, Polyester |
| Width | 4 cm |
| Product care | |
| Total dimensions | 30 cm x 43 cm |
A decorative beaded insert will make even a simple garment special and elevate it to an original, eye-catching model, thanks to small,…
Quick info
By meter

Satin ribbon with gold edge - white, gold - width 1 cm
Not in stock
EUR 0,41
| Color | |
|---|---|
| Material | Metal + Polyester |
| Width | 1 cm |
| Product care |
Satin ribbon in a combination of white and gold colors, 1 cm wide, is an elegant and luxurious material suitable for Christmas, wedding,…